KADIN SİTESİ

Kadın İnternet Sitesi

Kadınlar yaşamın her alanında aktif biçimde rol alır. Bu alanlardan günümüzde en yaygın ortak paylaşım alanı ise internet dünyasıdır. Her ne kadar yeni bir medya alanı olsa da internet dünyanın en yaygın ve hızlı büyüyen medya alanıdır. Kadın sitesi sloganı ile yayın yapan internet siteleri de bu medya alanının en önemli parçalarından biridir.

 

Kadın sitesi Nedir ?İYİ KADIN SİTESİ NEDİR ?

Kadın internet sitesi; kadınlarla ilgili olan , kadın modası, kadın sağlığı, kadın stil, anne bebek, anne çocuk, kadın ilişki tavsiyeleri, kadın cinsellik ev dekorasyonu, gibi bir çok kadına özel konularda bilgi veren internet üzerinde yayın yapan web sitesidir.

Bu internet sitelerinin bazıları yalnızca moda , anne bebek, ilişki, sosyal medya paylaşımı veya kadınlarla ilgili el becerileri gibi konuları ele alırken bazıları da bu konularının tümüne yer veren bilgileri takip eden internet kullanıcılarına sunar.

Geniş anlamda tüm konuları yani, moda,sağlık, anne bebek, ilişkiler, aşk, dekorasyon , lifestyle ( yaşam tarzı ) , ve güncel önemli haberleri içeren sitelere kadın sitesi yada kadın portalı adı verilir.

Bu siteler geniş konu içeriklerini seçerek instagram,facebook, pinterest, twitter gibi sosyal medya kanalları açarak sunabilir mobil aplikasyonları ile doğrudan cep telefonu, tablet yada bilgisayarlarınızdan hızlı ulaşma imkanını size sunabilir  veya sadece internet siteleri içerisinde yayın yapabilir.

En iyi Kadın Siteleri

En iyi kadın sitesi kavramı bundan 10 yıl öncesine kadar ölçülebilir bir şeyken günümüzde bu kavramın kesin bir cevabı yoktur.

Bunun nedeni güncel farklı içerikleri sosyal medya kanalları ile birlikte sunan kadın sitelerinin farklı konularda kullanıcılar tarafından beğeni alması nedeni ile değişken ve kişiye göre değişen bir durumdur. Olması gereken ilgili konuda sadece arama motorunun hoşuna giden yayınları yapmanın yanı sıra verdiği güvenilir içerikler ve geniş kadın kitle tarafından beğeni alan bir anlatım biçimi kullananlardır. Bu olması gerekendir.

Fakat genel kavram ile en iyi kadın siteleri diyemesek de kötü kadın siteleri olarak değerlendirebileceğimiz siteler vardır. Bu kavram aslında tüm internet siteleri için geçerlidir.

Kötü internet siteleri KÖTÜ KADIN SİTESİ

Kötü kadın siteleri veya genel olarak kötü internet siteleri “sadece” SEO adı verilen arama motoruna göre yayın yaparak içeriye aradığı konu ile ilgili içeriye gelme illüzyonu yaratan internet siteleridir.

Bu internet siteleri ilgili konu başlıklarını atar, zaten geniş bir erişim sağladı ise bu içerik gücüne dayanarak ilgisiz veya tekrara dayanan anahtar kelimelerini içeren yazılar yazar. Bu sitelerin içerisinde aradığınız konu ile ilgili yazıya ulaşamaz yada ulaşmak için sayfada 5-10 dakika geçirdikten sonra ya küçücük bir bilgi verir veya sizi sayfadan sayfaya gezdirir.

Bu kullanıcının zamanını alan bir yapıdır. Eğer galeri gezmek istemiyorsanız almak istediğiniz bir küçük bilgiyi yada sorunuzun cevabını almak için 5 dakika dolaşmak da hoş değildir.

Fakat bu dolaşımınız o sitedee kalma sürenizi arttırdığı için ve kullandığınız cihazın cache adı verilen dosyasına parçasını bıraktığınız için sonraki aramanızda da ilgili konuyu içeren başlığı arama motorunuzda aradığınızda yine aynı site karşınıza çıkar.

Bu ,internet siteleri kötü internet siteleri olarak adlandırılır.

Zaman DeğerliDEĞERLİ KADIN SİTESİ

Özellikle zamanın ne kadar değerli olduğunu anladığımız günümüzde bu tarz sitelerden uzak durmakta veya eğer o siteyi ziyaret ettiyseniz tekrar etmemekte fayda var.

Zamanı hayatınızdan harcadığınızı unutmayın.  Hıza değil içeriğe değer vermeye gayret edin.

Sevgilerimizle

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.